telefonas telefonas el. paštas el. paštas registracija registracija facebook facebook

Ką daryti netekus visų dantų?

Bedančių žandikaulių atkūrimas

Kai kalbama apie visų dantų netekimą, daug kam prieš akis iškyla pagyvenusio žmogaus paveikslas. Tačiau dantis gali prarasti bet kokio amžiaus žmonės. Tokia patirtis griauna pasitikėjimą savimi, neigiamai paveikia sveikatą ir apsunkina kasdienybę. Tačiau kiekviena nemaloni situacija – tik laikina stotelė, kuri turi sprendimą. Ne išimtis ir dantų praradimas. Apie dantų atkūrimą implantais žino kiekvienas, juk moderni implantologija Lietuvoje gyvuoja jau 20 metų. Nepaisant to, ši tema vis dar apipinta mitais, vadinasi, žmonės žinių turi nepakankamai. Taigi, kaip dantų netekimas paveikia kasdienybę, sveikatos būklę ir kokie yra efektyviausi šypsenos atkūrimo būdai? 

Netekus dantų laukia liūdnos pasekmės 

Šypsena – ko gero didžiausia žmogaus puošmena. Tiesa, dantis praradę žmonės puikiai žino, kad dantų netekimas – kur kas daugiau nei tik išvaizda. Tai atsiliepia ir sveikatai bei psichologinei būklei. Svarbu paminėti, jog praradus dantis, tirpsta žandikaulio kaulas. Būtent dėl šios priežasties dantis atkurti būtina nedelsiant. Priešingu atveju tenka priauginti trūkstamą kaulo kiekį, todėl implantavimo procedūra sunkėja ir trunka ilgiau. Kaulo tirpimas ne tik apsunkina implantavimo procedūrą, bet ir stipriai pakeičia išvaizdą. Žmogus atrodo daug vyresnis ne tik dėl neestetiškos šypsenos, bet ir dėl pasikeitusių veido bruožų bei formos: tirpstant kaului, oda suglemba, išryškėja raukšlės. 

Dantys yra neatsiejami nuo viso organizmo. Netekus dantų, tampa keblu sukramtyti maistą, todėl tenka atsisakyti kai kurių produktų. Ribotas maisto racionas neaprūpina organizmo reikalingomis medžiagomis, tad ilgainiui atsiranda sveikatos problemos. Be to, nekokybiškai sukramtytas maistas gali lemti virškinimo sutrikimus.

Išimamieji dantų protezai

Išimama plokštelė neišsprendžia nepatogumų, atsiradusių netekus dantų, tačiau juos apslopina. Šis dantų atkūrimo būdas negali atstoti natūralių dantų ne tik todėl, kad kas vakarą plokštelę reikia išsiimti, bet ir dėl daugybės kitų neigiamų aspektų: išimamas dantų protezas netvirtai laikosi, sukelia svetimkūnio pojūtį burnoje, trukdo raiškiai kalbėti ir neatrodo estetiškai. Jeigu žmogus nenori ar negali visų dantų atkurti implantais, išimamos plokštelės sukeliamą diskomfortą galima sumažinti įsriegus du implantus, ant kurių tvirtinamas protezas. Tokiu būdu ženkliai pagerinamas plokštelės laikomumas bei kramtymo funkcija. 

Bedančių žandikaulių atkūrimas

Pamiršti bet kokius nepatogumus ir jaustis tarsi su savais dantimis padeda dantų implantacija. Norint atkurti dantis implantais, visų pirma, reikėtų atsakingai išsirinkti gydytoją ir kliniką, kadangi procedūros sėkmę ir ilgaamžiškumą lemia būtent implantų gamintojas ir gydytojo kompetencija. Vieni populiariausių visame pasaulyje – šveicariški implantai, kurių prigijimo rodikliai siekia net iki 99 %. Aukštus implantų prigijimo rodiklius lemia medžiaga, iš kurios jis pagamintas, taip pat, unikalus paviršius, forma ir jungtis su dantų vainikėliu. Šių implantų patikimumą patvirtina ir nuolat atliekami moksliniai tyrimai bei visam gyvenimui suteikiama garantija.

Implantų skaičių bei optimaliausią gydymo variantą parenka gydytojas, atsižvelgdamas į esamą situaciją ir paciento poreikius. Šiuo metu sparčiai populiarėja „visi ant keturių“ metodas, suteikiantis galimybę visus dantis atkurti vos ant keturių implantų. Taikant šią metodiką, dažnai galima išvengti kaulo priauginimo procedūros. Taip pat, visus dantis galima atkurti ant 6-8 implantų mažais tiltukais, tokiu būdu sukuriant ypač stabilią ir tvirtą konstrukciją. 

Dantų atkūrimas”all-on-4″ metodika

Dantų implantavimo procedūra apima kelis etapus. Visų pirma, prieš atliekant dantų implantaciją, jei reikia, atliekama kaulo priauginimo procedūra. Vėliau galima įsriegti dantų šaknį atstojančius implantus. Pacientui pageidaujant, iš karto pritvirtinami laikini dantys. Per 2-3 mėnesius prigijus implantams, laikinas protezas pakeičiamas estetiškais ir tvirtais nuolatiniais dantimis. 

Pamirškite apie dantų netekimą ir susigrąžinkite prarastą šypseną. Dantų implantacija padės atkurti harmoningus veido bruožus, estetišką šypseną bei funkcionalius dantis. 

Ar žinojote, kad paslaugas teikiame ir Utenoje gyvenantiems žmonėms?

Siūlomų paslaugų Utenos gyventojams sąrašas pateikiamas žemiau.

Registracija

  *Privalomas laukas
  +
  Slapukų nustatymai
  Būtinieji
  Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
  Funkciniai
  Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
  Statistiniai
  Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
  Reklaminiai
  Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.